Zavarovanje

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

Zavarovanje

OdgovorNapisal/-a Vombat » 12.09.2004, 20:12

Na forumu še ni bilo teme o zavarovanju škode povročene tretji osebi. Pred nekaj časa se je to tem govorilo na egroupsu, vendar tam ne najdem. Zanima me kaj je sedaj z tem. Ste kaj zavarovani? Kakšna so plačila in kaj pokrivajo?

LP
Uporabniški avatar
Vombat
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 29.07.2004, 13:56
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a A. Kovač » 14.09.2004, 12:08

Tudi mene to zelo zanima, zato bodo kakršni koli nasveti in izkušnje
glede zavarovanja zelo dobrodošli.

lp ALeš Kovač
Uporabniški avatar
A. Kovač
Član
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 01.09.2004, 09:19
Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a rock » 14.09.2004, 20:51

Uf, zdaj ste pa zadeli v večni problem.

Pri nas je tako, da nas je (modelarjev) enostavno premalo, da bi zavarovalnica spravila skupaj kako ponudbo s spremenljivo premijo.

Nekateri modelarji (enega osebno poznam) rešujejo zadevo tako, da se zavarujejo v nemčiji, kjer je to vsesplošna navada vsakega modelarja.
Tudi nekateri organizatorji tekem ali srečanj zahtevajo od udeležencev, da imajo zavarovanja urejena. Predvsem v Nemčiji.

Zadevo se lahko uredi preko interneta. Se bom pozanimal za link.

Pri vsem skupaj pa se poraja kar nekaj vprašanj. Kako se nesrečo prijavi in podobno. Nenazadnje tudi kako vse skupaj speljat. Potrebno je znaje tujega jezika, urejanje dokumentacije v dveh jezikih in........

Mislim pa, da sem se pred časom že zapletel v pogovor s tem problemo in da so govorili, da se nekaj le da zvarovati pri nas. Se pa ne spominjam kako in kaj.


lp, rok
Uporabniški avatar
rock
Naš človek :)
 
Prispevkov: 482
Pridružen: 27.02.2004, 11:59
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 14.09.2004, 21:06

:D
Ta nemška zavarovanja so krasna dokler ni škode in sicer: zavarovanje velja samo na uradnem modelarskem letališču, teh mislim da v SLO nimamo, če pa je kje kakšna modelarska pista z vsemi papirji pa meni ni poznano.

Nekateri modelarji se zavarujejo proti škodi tretji osebi v okviru paketov zavarovanja (hiša, premoženje ipd) pri domačih zavarovalnih hišah, vendar tudi od tod mi ni poznan primer izplačila nastale škode.

Je pa tako zavarovanje najbrž da kar resen problem kajti tudi organizatorji raznih mitingov imajo stvari neurejene in kar nekaj modelarjev poznam ki ravno zaradi ne zavarovane prireditve ne nastopajo na mitingih.Saj vsi vemo kako je zbiješ najdražji avto na prireditvi drobiž, polomiš gledalcu hrbtenico ............... :shock:
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a frcac » 14.09.2004, 21:15

Če se ne motim, si v primeru zavarovanja pri DMFV krit za letenje ne na uradnem modelarskem letališču z vsemi papirji in blabla... , ampak na kateremkoli zemljišču, na katerem letiš s privoljenjem lastnika. Če ne to ne bi imelo nobenega smisla... ker bi bil zavarovan v totalno eksotičnih primerih (nekaj prireditev na leto in pri nas na skoraj nobenem letališču). Po Murphyju je pa jasno da če že slučajno parkiraš model v vrsto avtov, zadaneš kakšnega izmed dražjih - in v tem primeru je čisto vseeno kjer je bil parkiran, če ti le kmet Janez da pred letenjem dovoljenje da lahko letiš na njegovi gmajni.

Lp, Sašo
Uporabniški avatar
frcac
Naš človek :)
 
Prispevkov: 248
Pridružen: 15.12.2003, 16:49
Kraj: Godovič

OdgovorNapisal/-a marko » 14.09.2004, 22:01

Živijo!

Ker letim kombat panogo (KAMIKAZE) in se nikoli ne ve ali bo vse v redu ali ne, sem tudi sam zavarovan pri DMFV že drugo leto. Pri nas ne obstaja zavarovanje za modelarja posameznika kolikor je meni znano, kajti če bi, potem nas toliko modelarjev ne bi plačevalo Nemcem vsaj Kombataši ne.
Cena zavarovanja pride 60 evrov, za protivrednost nastale škode do 3,5 miljona evrov.
Sam osebno menim da je to malo za lase privlečeno vsaj za zame če že ne za ostale Slovenske modelarje.
Kolikor mi je znano s to zadevo je tako, da imajo modelarji v tujini malo boljše klube kot pri nas vsaj 50% če ne več, in dobijo ustrezen papir za model da lahko sploh letijo, se pravi neke vrste tehnični pregled. V primeru da narediš veliko materijalno škodo ali celo koga poškoduješ, vsaj klub jamči zavarovalnici da si imel izpravno opremo. Pri nas pa mislim da smo še deleč od vsega tega, tko da menim zavarovanje gor ali dol- res nevem!
Če zaklučim svojo teorijo, menim da bomo morali še naprej prekleto pazit kje podimo svoje igračke. Vse vaše teorije in replike dobrodošle.

Lep pozdrav Marko Frank
Uporabniški avatar
marko
Novinec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.08.2003, 13:36
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Vombat » 14.09.2004, 22:07

Hvala. Jaz sem se pozanimal pri enem zavarovalničarju in mi je rekel, da se lahko zavarujem pod stanovanjskim zavarovanjem. Pride le nekaj tisočakov letno, krito pa je tudi hobiji vseh članov družine. Žal krijejo le mislim da okoli 450.000sit.
Uporabniški avatar
Vombat
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 29.07.2004, 13:56
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 14.09.2004, 22:48

Vombat to ti ne zadostuje že samo če se kak tvoj kolega ureže na tvojem propelerju in hoče odškodninico :lol:

@Sašo

a poznaš kako izplačilo škode za katerega jast nisem slišal :?:


klub jamči zavarovalnici da si imel izpravno opremo. Pri nas pa mislim da smo še deleč od vsega tega
,

kateri klub bi pa jamčil za nekoga, ki ima permanentni oglas, da nekaj čim ceneje kupi ali se da j***t za tolar in kupuje 2 ali 3 klaso ker je poceni in kar v redu
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a marko fujan » 15.09.2004, 07:41

Pa še moje mnenje glede na to še nisem imel kakšne srečanje tretje vrste in upam da tudi v prihodnje tega ne bi rad doživel kakor tudi nihče izmed nas sem pač če že drugo leto zavarovan pri DMFV poleg tega pa še dvakrat pri slovenski zavarovalnici stanovanje in vikend kjer je to že vključeno v ceno paketa. Nekako mi je tale Murphy ravno dovolj da če nisi zavarovan se zna kej zgodit, če pa si je ponavadi že tako da je manj možnosti saj gledam iz drugih življenskih izkušenj. Je pa strošek ki ga pač moram nekako preživet.

LP Marko
MODELARSTVO HOBI ZA DUŠO
Uporabniški avatar
marko fujan
Član
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 11.05.2004, 14:49
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a marko » 15.09.2004, 09:59

Živijo!

Pri nas mislim da ne bi noben klub jamčil za nikogar, ne mislim s tem da imamo samo zanič robo, ampak zaradi tega ker ne poznam kluba ki bi bil sposoben to naredit. ( Če se motim me popravite in se grem prav takoj vpisat v tak klub)
Poznam pa kar nekaj modelarjev ki kupujejo drugo ali celo tretje razredno robo in potem jambrajo da so motnje itd.

LP Marko Frank
Uporabniški avatar
marko
Novinec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.08.2003, 13:36
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a frcac » 15.09.2004, 12:06

Za izplačilo pri nas še nisem slišal, ker če je že kdo kaj ušpičil je premogel toliko zdrave pameti da se je dalo škodo pokriti brez posredovanja pravnikov. Modelarji, zavarovani pri DMFV pa so ponavadi tisti, ki letijo tudi zunaj in tako zavarovanje potrebujejo, saj brez njega na raznih prireditvah ne smeš leteti - da ne bo pomote.

Jest te konzerve s črvi ne bom odpiral, ker to potegne za sabo veliko reči - od že prej omenjenih preizkusov pilotiranja, "tehničnih pregledov" modelov in tako dalje in tako naprej. Prvo naj se vsi potrudijo varno leteti pa bo to za začetek več kot zadostovalo. Žal pa vidimo brisanja nad publiko, akrobatske like v stilu "kdo si upa", testne polete modelov na prireditvah, letenje na mitingih ki tja definitivno ne spada, modeli ki še vedno vozijo modelarje in ne obratno...

Lp, Sašo
Uporabniški avatar
frcac
Naš človek :)
 
Prispevkov: 248
Pridružen: 15.12.2003, 16:49
Kraj: Godovič

OdgovorNapisal/-a Vombat » 15.09.2004, 14:59

MC GAYVER napisal/-a:Vombat to ti ne zadostuje že samo če se kak tvoj kolega ureže na tvojem propelerju in hoče odškodninico :lol:


Za to ni, vendar recimo na zadnjem tekmovanju mi je eden zadel avto. Kaj če bi jaz komu to naredil. In bi lahko šla šipa ali kak pleh. Za to bi ti pa pokrili. Vsaj nekaj je, ane.
Uporabniški avatar
Vombat
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 29.07.2004, 13:56
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a MR.BINN » 15.09.2004, 19:14

Nekaj modelarjev ne leti na mitingih zaradi zavarovanj. :(

Predusem na mitingih je to poskrbljeno.Za en tak miting npr. kot je bil v Litiji je bil celoten miting zavarovan.Za organizacijo tega pa je potrebna cela gora raznih podpisov in žigov.
Med samim modelarjem in gledavcem pa je bila zadostna varna razdalja.
Tko da ni panike.
Miting ni tekma zato tam modelarji lahko peljejo vsak po svoje.
AKROBATSKI LIKI V STILU "kdo si upa"
Pač tja pridemo vse sorte ljudje in vsi ne znamo tako dobro vozit modele kot to znajo nekateri iz publike.
100 modelarjev,100 različnih okusov za vožnjo :lol:
Tut če včasih kej spodleti ni panike,pa publika bol uživa.
Do sedaj se pri nas na takih prireditvah ni nikoli nič zgodilo.Upam pa da se tudi v prihodnje ne bo
.
LETENJE NA MITINGIH KI TJA NE SPADA..........
Na mitingih lahko vozi vsak po svoje saj je tako tudi prav.
Točno je določeno do kam lahko modelar pelje svoj model.
Včasih se zaradi treme naredi lahko manjša napaka pa kaj.
Vsak modelar ki pride na miting letet je modelar.
Pač malo slabši al pa boljši ampak vseeno je človek ki mu moramo pomagat ne pa da mu mečemo polena pod noge.
Najlažje je bit v vlogi gledavca in vse po vrst kritizerat kaj kakšen pa kaj kakšen ne zna.........
Vsak ki vozi na mitingu mora imet j......a

MODELARJI KUPUJEJO TRETJE RAZREDNO ROBO
Ja vsi nimamo tok dnarja, da bi si kupoval vse po zadnji modi, pa ta boljš.
Včasih tut take stvari, dober letijo.
Potem bi moral bit na mitingu tko:
Vsi se bi postavl v vrsto, pa kazal en drugmu kdo ma boljše komande ,pa digitalne servote, pa kdo ma boljše elastike za krila in take stvari.
Letel ne bi nič ,ker je vse preveč nevaren.
Narod bi pa užival ob pogledu na nas :lol: :lol:

Ja taki friki, ki mislijo, da je to zelo nevaren ,ne bi smel hodit na mitinge.
Bi blo boljš, da bi šli v gmajno gobe nabirat,pa še tam niso varni pred klopom. :lol:

Kar se pa naših zavarovalnih agentov tiče je pa tko:

Vse zavarovalnice pri nas samo obljubljajo.
Na začetku je vse izi in ko plačaš je tut enako.
Ko pa nastane problem pa je 100 nerešenih situacij ki jih morajo oni prej pregledat in rešit potem pa če se le da ne izplačati.
Do sedaj še ni primera v naši preljubi domovini da bi MODELAR dobil odškodnino od tega. :lol:
Same obljube potem pa zmanjka dnarja.
Vsaka zavarovalnica im za vsako zvrst zavarovanja točno doldočeno vsoto denarja.Ko tega fonda zmanjka sredstev se lahko obrišemo pod nosem.
Pa uprašajte katera naša zavarovalnica garantira izplačilo le tem.
Odvetniki se pa samo :lol:

Ja bolj je, da pazimo kje letamo, pa bo naj cenejš.
MR.BINN
Naš človek :)
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 06.04.2004, 12:31

OdgovorNapisal/-a Vombat » 15.09.2004, 19:23

Samo nesreča nikoli ne počiva. Lahko si najbolj skrben modelar in znaš zelo dobro vozit, pa ti bo lahko zaradi motenj model padel po tleh in nekaj ali nekoga poškodoval.

Upam da ta teden grem šeenkrat do zanarovalnega agenta in ga olj podrobno vprašat kako je s tem stanovanjskim zavarovanjem.
Uporabniški avatar
Vombat
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 29.07.2004, 13:56
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Tomson » 16.09.2004, 13:10

Marko je napisal:

... že drugo leto zavarovan pri DMFV poleg tega pa še dvakrat pri slovenski zavarovalnici stanovanje in vikend kjer je to že vključeno v ceno paketa.

Pozanimal sem se na zavarovalnici Triglav, kako je s kritjem škode povzročene tretji osebi, v okviru stanovanjskega zavarovanja:

V določenem znesku krijejo škodo le, če jo povzročim kot hobimajster posameznik, če pa se z dejavnostjo ukvarjam organizirano (sem npr. član modelarskega društva), lahko samo posmrknem :oops: in se naredim nevidnega. Dodatno zavarovanje je torej nuja.

LP in čimmanj neželjenih dogodkov,
Tom
Najboljsi letalci smo ... Vinske musice. Jasno !? Vec kot je alkohola v masini, bolj vlece, he he.
Tomson
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 21.07.2004, 08:07
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a marko fujan » 16.09.2004, 13:56

Se strinjam z agentom vendar je sedaj vprašanje jaz še nisem član nobenega kljuba tako da je sedaj še vse OK, ko pa bom mi pa tega ni treba na glas govoriti v primeru nesreče upam da je nebom deležen.

Res pa da nisem popvprašal ali tudi preverjajo če sem član ali ne saj sem recimo lahko član tudi v tujini zato nevem od kje jim potem podatki.

Dejstvo je, pač nam vsem jasno, da bi bilo takih nesreč 0 oziroma čim manj.

LP Marko
MODELARSTVO HOBI ZA DUŠO
Uporabniški avatar
marko fujan
Član
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 11.05.2004, 14:49
Kraj: Kamnik


Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron