Razlika v prekrivanju abahi furnir ali balsa 1 mm?

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

Razlika v prekrivanju abahi furnir ali balsa 1 mm?

OdgovorNapisal/-a jadralc » 08.09.2004, 20:46

Živjo, spravu sem se prekrivati stirodurasto krilo pa ne vem kaj izbrat
za prekrivanje. Balsa verjetno popije več lepila kot furnir ? Ali se motim ?

Hja kaj pa steklena tkanina ? Koliko gramsko vzet?

Ja pa če kdo ve kje dobit abahi furnir in koliko stane cca ? Naj mi pošlje PM,


Hvala, :D
Matej :shock:
Uporabniški avatar
jadralc
Član
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 21.03.2003, 15:23
Kraj: Radomlje

OdgovorNapisal/-a belovic » 08.09.2004, 23:31

najprej lepo razlozi cemu je model namenjen (easy jadranje, padina, vitlo...)

kaksen je razpon krila, profil...lahko je letece krilo z razpetino 1m ali Discus z razponom 4m???

sorry ampak postavil si malo neumno vprasanje v stilu "kaksen avto naj kupim?!"
Uporabniški avatar
belovic
Naš človek :)
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 14.01.2003, 17:35
Kraj: CRO

OdgovorNapisal/-a jadralc » 09.09.2004, 10:26

:oops: Ja da mal bolj razložim, model je namenjen za pobočno letenje, akrobacije, če bo dovolj trden ga bom strelu tut z gumico.

Mere: 1,7m razpon
MH 32 profil
:wink:
Uporabniški avatar
jadralc
Član
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 21.03.2003, 15:23
Kraj: Radomlje

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 09.09.2004, 11:16

Ne mi zameriti, ker bo moj odgovor izgledal malo zloben...

Spraviti se delati model za katerega niti ne vemo kako bi ga naredili, je draga avantura z vprašljivim rezultatom.

Preden se lotiš izdelave modela po lastnih idejah, je treba prej sestaviti kak kupljen model, videti kake modele letijo kolegi (in seveda kako so ti modeli narejeni) poizkusiti narediti modele po različnih metodah gradnje, da spoznamo prednosti in slabosti posameznih metod, preizkusiti letenje z raznovrstnimi modeli, da dobimo občutek kaj je kaj (termika, pobočnik, lahki modeli, težki modeli, floaterji, akrobati....)

Po tem "mukotrpnem in dolgotrajnem šolanju" dobi človek pa že dovolj osnov, da se "komot" loti lastne zasnove modela, brez da bi drugim postavljal razna vprašanja.

LP MITJA
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a jadralc » 09.09.2004, 13:37

A res noben :cry: ne zna povedat kakšno prednost/razliko balsa ali furnir??


[quote]Spraviti se delati model za katerega niti ne vemo kako bi ga naredili, je draga avantura z vprašljivim rezultatom[quote]

:D No da ne bo zgledal kot da niman pojma kaj sem se spravu delat.! Še preden sem se lotu avijona mi je blo čist jasn iz česa bo in zakaj bo namenjen :P Tut to ni moj prvi avijon ki sem se ga lotu sam skupi spacat, je drugi in pri prvem sem vidu da sem ga sem pa tja kej zašuštru, zato sem se lotil novega, ki bo precej boljši. Ja kar se pa letenja tiče pa termike in letenja na pobočju pa mam za sabo že kar neki izkušenj. Okej v akrobacijah se mam pa marsikej zanaučit zato pa tut delam ta avijon. :lol:



[/quote] loti lastne zasnove modela, brez da bi drugim postavljal razna vprašanja. [quote]


:shock: jst sem pa mislu da je forum glih zato da kej vprašaš :cry: :cry:

Vas obvestim ko bo avijon poletu :D :D :D
Uporabniški avatar
jadralc
Član
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 21.03.2003, 15:23
Kraj: Radomlje

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 09.09.2004, 13:52

Seveda je forum za to da kaj vprašaš in tudi dobiš odgovore vendar......

Poglej svoje vprašanje in se resno zamisli

naredil bi krila ampak o temu ne veš nič torej lahko ti razložim kako zgradi krilo ki bo ustrezalo tvojim "potrebam" ampak boš takoj postavil še cel kup vprašanj na katere je teoretično težko odgovorit .

Naredi si krilo stiro balsa (tista smola ne drži) vtakni vanj resen nosilec (lahko lesenega ali karbonskega) okoli nosilca z trikotnimi kosi steklene tkanine razporedi(usmeri) sile proti koncu krila in toje to

Najresnejša obremenitev opisanega krila ja vitlo pa še tam v bistvu sam zbiraš jakost s katero boš obramenil krilo tako da je vse v rokah "izkušenega " pilota.

lp

ps
z vitlo se da spravit v zrak vsak še tako nežen model.
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Intruder » 10.09.2004, 06:34

No, jaz bom pa kar kratek:

Vprašanje na to, kaj bi priporočal, bi ti rekel, da model, ki si ga izbral (1,7m), je vsekakor bol primerna balsa. Abahi pride v poštev pri večjih, masivnejših krilih.

Kot so ti že povedali si preveč ta avjon posplošil. Če ga želiš imeti na pobočju, pol je stiro balsa z nekaj tkanine ali karbona na centruplano dovolj, če pa želiš tole stvarco pračkati z gumo, ali pa celo obesiti na vitlo, pol pa ti vsekakor priporočam, da v centroplan vstaviš ramenjačo (nosilec), ki naj bo ali balsin, lahko je pa tudi balsa + steklenka/karbon, ena možnost ti je pa tudi smrekova letvica!


Lep pozdrav!

Jan
Slope soaring is the way of life! (J.P.)
Uporabniški avatar
Intruder
Forumski veteran
 
Prispevkov: 531
Pridružen: 25.08.2004, 23:34
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a jadralc » 10.09.2004, 13:38

Hvala Jan za odgovor tudi sam sem imel v mislih nosilec iz balse ojačan s stekleno tkanino.

Lp, Matej
Uporabniški avatar
jadralc
Član
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 21.03.2003, 15:23
Kraj: Radomlje


Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron