HELICOPTER pomoč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

HELICOPTER pomoč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OdgovorNapisal/-a puntoshark » 28.03.2005, 19:21

DA SE PREDSTAVIM ... SEM SAŠO... nekateri me poznajo iz drugih forumov...

moram priznati da sem na področju modelarstva popoln novinec...

modelarstvo mi je že od nekdaj bilo všeč... zato sem na ebayu kupil helokopter... želel sem si sicer električnega vendar sem nekje prebral da se da z električnimi samo lebdeti...

no mislim da bo... sedaj me **** še samo nekaj... nimam pojma kako se zadeva leti... polek tega moram kupit še oddajnik in pa 12w štarter.. no to nebo večji blem na ebayu se prodajejo đabe... če pa ima kdo kakega odveč pa na dan z njim...

sedaj pa bi prosil koga ki ima podobno zadevščino da bi mi malo pomagali da se jas malo naučim s tem ravnati... iz interneta si že vlečem simulatorje dol... da malo probam... letet z to zadevščino...


pomoč poplačam z pirom ali dvema... ali kr kišto...

tak da... lepo prosim pomoč... :o
Zadnjič spremenil puntoshark, dne 30.04.2005, 13:34, skupaj popravljeno 1 krat.
puntoshark
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28.03.2005, 11:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Domen Žvegler » 28.03.2005, 21:10

Oprosti nočem ti zbijat morale, ampak stvari si se lotil na totalno napačnem koncu.

lp, Domen
Unlimited-RC Team
Uporabniški avatar
Domen Žvegler
Naš človek :)
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 28.04.2004, 14:03
Kraj: Maribor - Ruše

OdgovorNapisal/-a puntoshark » 28.03.2005, 21:23

tega se zavedam tudi sam... sam dobro je kaj je model je plačan... zato rabim help... zato sem se obrnil na vas... ta odgovor ki si mi ga podal mi ne pomaga čisto nič... če nimaš interesa pomagat pol raje ne piši...

hvala... :?
puntoshark
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28.03.2005, 11:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Domen Žvegler » 28.03.2005, 21:29

Če bi znal vozit helikopter bi ti z veseljem pomagal, tako pa sori.
Probaj na http://forum.modelarji.com poiskat pod helikopterji koga iz Mb ali okolice ki se bavi s helikopterji pa se zmeni za pomoč.

lp, domen
Unlimited-RC Team
Uporabniški avatar
Domen Žvegler
Naš človek :)
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 28.04.2004, 14:03
Kraj: Maribor - Ruše

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 28.03.2005, 22:31

Med tem ko iščeš koga iz MB, ki ti bo pomagal pa po webu poišči dobavitelja ali dobavitelje rezervnih delov za točno te tip helija

Luknje med učenjem so slaba stran učenja letenja z heliji črepinje pa na žalost bodo

Pred vsakim topoglednim nakupom se je potrebno pozanimati kako in kaj, to ti nisi storil in se ti že nekako izstavlja račun za neumnost SORY
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a puntoshark » 29.03.2005, 00:47

hja vem sam vseeno mi ta tvoj odgovor ne pomaga nič...


pisda hvala za take odzive... :roll:
puntoshark
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28.03.2005, 11:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a puntoshark » 29.03.2005, 00:55

kar se pa delov tiče... ta motor sem našo v tem trenutku 4x na ebayu... servoti so tak servoti... kok vem.. kar pa se tiče ostalih lomljivih delov... sem se pogovarjal z enim ki mi bo malo pomagal sicer je letalec... in je rekel da se da vse naredit ... rekel je da se njemu ne zdi da bi ravno slabo kupil... bomo vidli...


še vedno iščem nekoga ki bi mi malo pokazal kako se streže tej reči... v mariboru ali ljubljani ali okolici kranja...
puntoshark
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28.03.2005, 11:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 29.03.2005, 01:22

Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Nik » 29.03.2005, 13:21

Se mi zdi da je tud na tem forumu modelar Zdenko (Blisk) ki je iz Maribora, ki leti z helikopterjem tako da ga probaj kontaktirat.
Ga ni čez,... dobro pobočje
Uporabniški avatar
Nik
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 15.09.2004, 21:55

OdgovorNapisal/-a blisk » 29.03.2005, 14:39

Pozdravljen Sašo,

Sm sem tudi iz Maribora, za pomoč sem pa tudi vedno na razpolago, čeprav imam bolj malo časa.
Mislim da se ti v tej fazi ne sme tako muditi. Če misliš da boš danes kupil heli in še to za 150 EUR, jutri boš pa že letel, raje kar menjaj hobi.
Osebno mislim da je najbolje da si nabaviš kakšen dober simulator in dokler ne boš uspešno letel z simulatorjem, helija niti ne poskušaj dajati v zrak.
Tvojega helija sicer ne poznam, sam imam Raptorja. Res si pa moraš čimprej zagotoviti kanal do rezervnih delov, drugače te bo volja do helijev minila prej kot si misliš.
Pa da sedaj ne boš mislil da je letenje helija nedosegljiv cilj. Če boš šel lepo po pravih stopinjah, boš zadovoljen in boš dobil še večje veselje.
Za kakršnekoli informacije se lahko slišiva preko foruma, PM, ali telefona.

L.P.
Zdenko Gačar
041 563 704.
Its nice to be important,, but its more important to be nice...
Uporabniški avatar
blisk
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 08.11.2002, 11:42
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a puntoshark » 29.03.2005, 21:16

zdenko... hvala... za dober in kompetenten odgovor... takega sem iskal... ja kar se tiče simulatorja... ga že iščem... mi je popolnoma jasno da bo moj prvi polet komaj maja oziroma proti poletju ker imam namen natrenirat zadevo... kar se tiče delov... okol motorja.. ebay... se najdejo tudi kompletni motorji... kar se pa tiče ostalih stvari ... pa bi znal bit malo problem... ampak dobro... običajno se da kaj skombinirat od drugih podobnih modelov... vsaj take so moje izkušnje pri avtkih... in letalih...

tudi jas imam bolj malo časa... ampak kak popoldan pa večer se že še najde...

zdenko se slišiva...


hvala!!!pir v dobrem...
puntoshark
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28.03.2005, 11:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Intruder » 29.03.2005, 21:27

Za začetek bi ti okoli simulatorjev priporočal FMS, kasneje pa morda kaki real flight 2 ali 3.

tule imaš link:

http://n.ethz.ch/student/mmoeller/fms/index_e.html



Lep pozdrav!


Jan


P.S.

Nič ni nemogoče! Tudi helikopter se ni nemogoče naučit letet ;) Ne poslušaj ljubosumneže :twisted: :roll: :wink: :lol:

Jan
Slope soaring is the way of life! (J.P.)
Uporabniški avatar
Intruder
Forumski veteran
 
Prispevkov: 531
Pridružen: 25.08.2004, 23:34
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a puntoshark » 29.03.2005, 23:03

če kdo ima kak dobr simulator se priporočam... da mi ga presname...


od zdenkota bom verjetno kupil sprejemnik... nabavit je še treba štarter... pa potrošni materjal... pa fajn nadrkat(se opravičujem izrazu...) simulator... pol pa pod nadzorom nekoga ki obvlada zadevo... sprobat...mislim da bo...
puntoshark
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28.03.2005, 11:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mucek » 30.03.2005, 08:29

Za resno letenje s helikopterjem pride v poštev Reflex, pogojno še AeroFly pro, pol je pa že konec.
Razni FMS in podobno so vredni približno toliko, kot stanejo... (0...)

So pa ti simulatorji cenovno v rangu, kot je tvoj helikopter... (za AeroFly Pro se da dobit tudi crack ali dongle pri Urošu Maliju (041924449), za Reflexa pa še nisem slišal, da bi ga uspelo komu skrekat tko kt se zagre. Je pa reflex za helikopterje zihr alfa in omega...)


LP, Grega
Uporabniški avatar
mucek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 240
Pridružen: 10.07.2003, 13:25
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a puntoshark » 31.03.2005, 00:26

zdravo grega..... če imaš ta simulator ti... se priporočam sem vsak konec tedna v tvojih koncih-tržič.... me je ljubezen zanesla na gorenjsko....

tak da če mi ga lahk presnameš pa se nekje v kranju dobiva...???
puntoshark
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28.03.2005, 11:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a brane » 31.03.2005, 08:16

Nisem sicer helikopteraš a ko sem na hitro preletel tole temo sem opazil, da vedno ko beseda teče o rezervnih delih govoriš o motorju.
Motor ni problematičen zagotoviti si moraš rezervne dele za primer kreša, sicer bos treniral 10 minut in 14 dni iskal dele. Ti deli se pa dobijo kot kreš set, saj pri kreših helikopterjev crkujejo značilni deli, in kdor jih ima je zelo hitro spet v zraku. Vsi izkušeni helikopteraši vedo katere dele rabijo za tak primer in jih tudi imajo na rezervi, so pa ti deli za vsak helikopter različni. Upam da ti bo kdo iz stroke povedal kaj si moraš nabaviti na rezervo za take primere, jaz tega žal ne vem dovolj.
Uporabniški avatar
brane
Naš človek :)
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 28.01.2003, 23:44

OdgovorNapisal/-a brane » 31.03.2005, 08:33

Pa še kar se tiče raznih krekov simulatorjev. Ne glej kaj boš dobil zastonj, ampak kupi najboljše. Sam imam Aerofly Pro, ki sem ga normalno kupil in sem zelo zadovoljen, predvsem pa je bil to eden od modelarskih nakupov , ki se je najbolj "splačal" zato ne šparaj pri tem. Sedaj obstaja Aerofly Deluxe, ki je še boljši, če ga kupiš ne boš falil. Preveri zmogljivost računalnika :lol: 8)
Uporabniški avatar
brane
Naš človek :)
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 28.01.2003, 23:44

OdgovorNapisal/-a blisk » 31.03.2005, 11:19

Moram reči da se popolnoma strinjam z Branetom. Tako okoli rezervnih delov kot za simulator.
Sicer imam Realflyght G2. Pa to ne kupljene verzije. Z njim se da dokaj kulturno voziti helije in letala. Tudi na tujih forumih je zaslediti da se dosti uporablja. Nova verzija G3 pa tudi menda deluje v redu. Če pa pomislim nazaj, sem imel nemalo težav da sem vse stvari spravil v tako stanje da sem ga sploh lahko začel uporabljati. Še vedno ga uporabljam samo z razlogom ker imam slab računalnik. Torej ko bom nabavil nov računalnik, bom sigurno kupil simulator, bom pa še pemislil katerega. Če povzamem so na voljo Aerofly Deluxe, Realflyght G3, ali Reflex. Slednji je menda favorit za zmago. Če pomislim koliko denarja gre za modelarstvo, je simulator res mali strošek. Pa zelo koristen pripomoček. Enako sem tudi svetoval Sašotu po telefonu.

L.P.
Zdenko.
Its nice to be important,, but its more important to be nice...
Uporabniški avatar
blisk
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 08.11.2002, 11:42
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a puntoshark » 31.03.2005, 22:53

zakaj bi kupoval orginal če mi lahk nekdo presname... pa mu dam nekaj zato...


kar se tiče crash kita... sem bil danes v eni modelarski trgovini v klagenfurtu... model je sicer star... ampak je baugleich z temi novejšimi...razlike so minimalne... vse paše... se par dni pa bo zadeva na toplem... pol pa počasi dalje...

zdenko... kako ceno boš imel za tisti tvoj daljinec..???? razmišljam da bi ga uzel...
puntoshark
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28.03.2005, 11:44
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mucek » 01.04.2005, 09:23

Kot sem ti že napisal v PM - vsi boljši simulatorji imajo HW ključ. Starejši AeroFly Pro (ne Deluxe) je že skrekan in se da dobit dongle ali crack ter povezavo na LPT (uporabi "išči"...), za novi Realflight in novi Reflex, ta tudi AFP Deluxe pa še nisem videl dobrega cracka. Res pa, da ga pretirano tudi ne iščem, saj mi AFP popolnoma zadostuje. Res pa, da nisem helikopteraš, za te je Reflex zakon. (da se razumemo - normalnega letenja s helikopterjem se naučiš tudi z AFP, kakšne autorotacije pa ne)

LP, Grega
Uporabniški avatar
mucek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 240
Pridružen: 10.07.2003, 13:25
Kraj: Škofja Loka

Naslednja

Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov