Komande -> PC HOWTO (Zelo simpl)

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

OdgovorNapisal/-a imarkic » 12.04.2006, 16:14

Sem dal tut drug tranzistor, pa isto ni delalo.

ANY IDEAS???

A povezava preko COM porta bi delovala?
Al pa povezava v zenerjevo diodo 4,7 V?
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a imarkic » 12.04.2006, 16:21

Na oddajnik sem se priklopu z 3,5 mm mono konektorjm-"sredica" je signal in ovoj je ground! Tko naj bi bilo pri JR komandah torej velja za MX12... (naj bi)

Signala se nisem obračal, sam ko sem pomeril napetost na izhodu iz RVjke preko mono konektorja je bila maksimalno do 0,5V.

Kot sem ze napisal, sem v biosu probal vse nastavitve LPT porta. SPP, ECP, In EPP (al neki podobnega) irq sem mel vedno na 7 in ni v sporu s kako drugo napravo. Dma sem imel pri ECP na 3.


?
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jadra » 12.04.2006, 17:10

V biosu moraš imeti na standard oziroma normal. Izhod pa mora biti okoli 5V. Če se ne motim pride za tvojo napravo povezava z zener diodo in uporom.
jadra
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 31.01.2006, 23:23
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a imarkic » 12.04.2006, 17:19

Mam na standard.

ok bom probu z zenerjevo diodo in uporom.

A imajo kej veze nastavitve v RV napravi pri načinu povezave med dvema RV napravama? Tam lahko nastavim sledeče:NORMAL PILOT-LINK, PILOT LINK+SLAVE.

Glede na to, da se mi rv naprava avtomatsko vklopi, ko vklopim mono-konektor, pomojem ne.
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jadra » 12.04.2006, 18:30

Na napravi moraš imeti preklopljeno na PPM!!!
jadra
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 31.01.2006, 23:23
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a imarkic » 12.04.2006, 18:48

Poglej, prebral sem celo temo (pas se pol neto okol ubrnu) in zgoraj sem napisal katero varianto sem probal. :roll:

Nikjer pa nisem zasledil, da bi kdo ze probal narediti povezavo za MX12. :!:

Seveda imam na PPM!!! :evil:

Zanima me ali je komu uspelo narediti povezavo med Mx12 in LPT portom ter seveda kako? :shock:
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jadra » 13.04.2006, 07:15

Imam občutek da nimaš sgnala na izhodu in je brez veze priklaplat zadevo na simulator dokler ti ne boš imel napetosti 4.7v na izhodu.
A imaš novo ali rableno napravo??
jadra
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 31.01.2006, 23:23
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a imarkic » 13.04.2006, 07:54

Naprava je stara 2-3 mesece! Signal na izhodu je, ker mi SmartPropoPlus DELA normalno in v FMSju lahko B.P. vozem z RVjko, sam jst bi rad vozu tut v Aeroflyu, pa se kje drugje, kjer je fizikalni in grafični model bolši!
Preveru sem tut z Zelscopom in mi pokaže lep signal, z negativno PPM modulacijo!

Ok, lahko bi bila kriva negativna modulacija, sam čudi me, kako to, da mi niti PPJoy z Virtual joystickom in vklopljenim PPJoyDll jem ne dela, ko naložim priložene(PPM_JR) ali od SmartPropoPlusa DLLje(tisti ki delajo)!?!?! Vsaj to bi mi moralo! Če mi dela SmartPropoPlus posebej, zakaj mi potem ne dela znotraj PPJoy-a?

:evil:

Ne mores verjamat?!?
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a imarkic » 24.04.2006, 17:57

Probal tudi zenerjevo diodo in seveda ni delalo!
:(

Ampak nič ne de! Mi je ratalo zagnati po drugi poti.

To je za vse k majo MX12 in je zelo easy in takorejkoč zastonj! Rabiš le dva mono moška 3.5mm vtiča in nekaj kabla za zvočnike.

Narediš naslednje.
Mono vtiča prilotaš na oba konca kabla- signal na signal, ground na ground.

Instaliras PPJoy in namestiš VIRTUAL JOYSTIC!

Na Mx12 napravi izbereš novo spominsko mesto in spremeniš modulacijo na SPCM!!!! Nujno, ostalo mi ne dela!

Priklopis Mx12 preko izdelanega kabla na MIC ali LINE IN vhod v zvočni kartici!! Pazit moreš, da v windowsih pod nastavitvami za zvok in zvočno kartico izberes primerno mesto za snemanje zvoka-ce priklopiš na MIC vhod potem pri Sound Recording izbereš MIC in če priklopiš na LINE IN izbreš LINE IN!! V kolikor se pojavijo šumi v zvočnikih, pod VOICE PLAYBACK vklopiš MUTE pri MIC ali LINE IN!!

Zaženeš PPJoyDLL!

Joystick device je Virtual Joystic

DLL TYPE pa klikneš na LOAD DLL! Poiščes mapo namestitve programa PPJoy in v njej kliknes na JR_PCM.dll !! (V koliko ne najdes datoteke si pomagaj z iskanjem v raziskovalcu ali kakem boljšem programu)

Pustis PPJoyDLL zagnan in gres v GAME CONTROLLERS, kjer ustrezno centriras joystic!

Dokler uporabljas Komando kot Joystick, moras pustiti zagnan PPJoyDLL!

To je to!
Uzivajte!

ps. Komande ne prizigajte(mx12) ker se vklopi sama, ko vklopite mono konektor.
pps.
kvaliteta joysticka(signala) je odvisna od kvalitete zvočne kartice. Sam imam neko vgrajeno zvočno v matično, pa dela B.P.- zelo dobro, brat pa ima prav tako vgrajeno v matično-verjetno slabše kvalitetem, pa mu signali mal skačejo.....
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

MX-12

OdgovorNapisal/-a tha_king » 14.06.2006, 14:17

A si je mogoče kdo zrihtal kabel za povezavo s pc za simulator z napravo MX-12. Ker jst sem si naredil kalb kot je napisano na teh 7 straneh
pa ne dela. Enostavno, ko dam kalibracijo mi ne zazna nobenega signala-ob premiku ročke se ne zgodi nič.

ANY IDEAS?

Če ma mogoče kdo delujoči kabel za povezavo z MX-12 bi ga prosil za pomoč, ali pa sej link od strani od katere je naredil si kabel, ker sem sam obrnil že veliko strani pa nisem nič našel koristnega.

HVALA ZA POMOČ
:shock: :shock: :shock:
tha_king
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 28.08.2005, 09:28

OdgovorNapisal/-a imarkic » 14.06.2006, 14:27

Ja je ratalo..sicer ne preko LPT porta, ampak preko LINE IN vstopa v zvočni kartici! Bol pozorno preberi zgornji odstavek. In, v kolikor nimas res slabe zvočne kartice (al pa kakih motenj-bratu komande ful skačejo), ti bo delalo enako dobro!!!! Probaj in, ne boš verjel, še ceneje je....Pa že osnovna varjanta je skor zastonj... :lol: :D

GoodLuck!! :)
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Skipper » 14.06.2006, 15:58

Si dal SPCM modulacijo na komandi?
Skipper
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 16.11.2005, 00:49
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a imarkic » 14.06.2006, 16:23

Na Mx12 napravi izbereš novo spominsko mesto in spremeniš modulacijo na SPCM!!!! Nujno, ostalo mi ne dela!


Pozoren mores bit tut na to, da mas zvočno prov nastimano, ...da mas za snemanje zvoka vklopljen LINE IN!
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

MX-12

OdgovorNapisal/-a tha_king » 15.06.2006, 16:02

Nekej sm se že igral z zvočno s tem kablom pa mi ni ratalo. Jst sm priklopu na microphone. Bom probal še na line in. Sm me sedaj zanima če ti potlej tud dela zvok normalno?

Na napravi sm priklopu na SPCM sm v kalibraciji ni bilo nobenga odziva!!
:?: :?:

LP
tha_king
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 28.08.2005, 09:28

OdgovorNapisal/-a imarkic » 16.06.2006, 09:27

Ce se ne motem dela sam na LINE IN..... zvok dela normalno (v nastavitvah das, da je line in vhode MUTE...tako da ti nc ne hrešči..... dej probi najprej s SmartPropoPlus ki je narejen samo za FMS....ko ti bo tam uspelo zagnati in nastimat, pol bo slo tut lažje pri PPJoy!

Mores pa met PPJoYDll (al neki podobnega) v ozadju skos prizganega, ko ga rabis...
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

MX-12

OdgovorNapisal/-a tha_king » 19.06.2006, 10:29

ZDRAVO!!!

Naredu sm vse kar ste napisal, sm kar naenkrat mi je nehala delat zvočna. Zvočno mam 7.1 vgrajeno v plati in mi sedaj v windowsih ne zazna nobenega konektorja. Nikjer ni bilo nobenega stika ??? Pred tem preden mi "crknila" zvočna še zmeraj ni bilo nobenega odziva komand. Sedaj sem plato nesel na servis in upam da mi jo bodo zamenjali, saj je še v garanciji.

Postopek poteka:

-preko kabla sm zvezal 2 mono konektorja(ta dolgi je masa)
-naložim ppjoy in instaliram driverje za virtual joystic
-na napravi dam modulacijo spcm in jo priklopim na line in (v nastavitvi zvoka sem pod snemanje odkljukal vse razen line in)
-zaženem ppjoydll in loadam JR_PCM.dll :oops: , ter ga pustim ves čas prižganega
-grem v game controller, kjer poskušam kalibrirati-ni nobrenega odziva, ravno tako ni nobenega odziva pri ppjoy-ko dam scan kanale.

Bom pa še poskusil ko dobim nazaj comp.

LP :evil: :evil:
tha_king
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 28.08.2005, 09:28

OdgovorNapisal/-a imarkic » 20.06.2006, 12:12

Hmm..
Sej mas mx12?... Pa je ne vklapljas? V izključeno komando vtaknes mono konektor in se sama prizge?

Men je najprej ratal stvar na SmartPropoPlus in na FMS simulatorju zalaufat...tam sem točen vedu ali dela ali ne ker je šumelo v zvočnikih...če slišiš sumenje v zvočnikuh, ki malce spreminja frekvenco ko premikas krmilne palice, potem je ok.... (ne pozabi ODKLJUKAT vse MUTE okenca v nastavitvah glasnosti kanalov pri zvočni kartici)

Probite najprej v smartPropPlus.....
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tha_king » 21.06.2006, 10:33

:D :D :D :D :D
Ha, skoraj po "enotedenski turneji" mi je končno uspelo. S servisa sem dobil novo plato-potem sm vse na na novo naložil in glej ga zlomka v prvo je delalo :lol: :lol: .

Sedaj mi dela v FMS in v AFPD(Deluxe version). Probal sem tudi z Reflex RC, RealFlight G2 in G3 pa ne dela. K komu dela še v katermu drugmu simulatorju?

LP, :wink:
tha_king
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 28.08.2005, 09:28

OdgovorNapisal/-a imarkic » 22.06.2006, 09:52

:D
Fajn! Očitno je bil problem v softwerju....

Je pa fajn na komande vozit....

ENJOY!
Learn to Fly - Foo Fighters
imarkic
Član
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 12.09.2005, 08:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mare » 21.09.2006, 19:57

LP, jst se pa matram z uno varianto, k dela na LPT portu, pa mam en velik problem.

Kabl je sestavlen ok, sam mi dela problem PPJoy?! :evil: Program mi instalira, pol mi pa javi, da morm "manuall instal new device", če pa ga probam vseeno zalaufat, pa mi računalo pove, da "Cannot open the PPJoy device. Please install PPJoyBus.sys first" ??!!!? Pa sej to so WinXP! :x

A ma mogoče kdo rešitev?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
mare
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 01.04.2003, 15:30
Kraj: Tolmin

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov