Mikro 9 g servomehanizem za 2400 SIT

Novosti s področja letalskega modelarstva, pravilniki ...

Moderator: blisk

OdgovorNapisal/-a Intruder » 17.09.2004, 14:37

Pa še to.....te servote za 2400 SIT jih ima Schweighofer toliko, da so jih dali v zaboje! Cena enega je 9,9€. Imajo več velikosti! Picco, micro in Mini!


Lep pozdrav!


Jan
Slope soaring is the way of life! (J.P.)
Uporabniški avatar
Intruder
Forumski veteran
 
Prispevkov: 531
Pridružen: 25.08.2004, 23:34
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 17.09.2004, 15:15

GWS servote imam že nekaj let (4kos) vozim jih v elektro jadralcih in za enkrat brezhibno delajo

dva sta v telstarju, ki ga uporabljam za učenje letenja tako da vsak teden naradita vsaj 6 ur in to že vsaj 3 leta
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a no_name » 18.09.2004, 22:37

Kar se tiče MBL servotov;

zdaj sem jih v SLIMa namontiral 5 kosov, vendar je treba malo počakat, da bo cajt pokazal kako je z tem. Dons so že preživeli dva padca (model tudi) :oops:

Kar pa se opažanj tiče se mi pa zdi da so kar v redu in mislim da so tega dnarja vredni.

-kovinski zobniki
-3,2kg
-2800SIT
-ne trzajo

kar pa sem opazil slabosti:
-zelo glasni
-ohišje se mi zdi malo "švoh"

Osebno mnenje, izkušenj pa zaenkrat še nimam toliko, da bi lahko podal kakšno resno oceno. Bom pa vsekakor poročal, če bo nastopila kakšna okvara.

Zaključek: tud poceni je lahko dobro :?
no_name
Naš človek :)
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 18.03.2004, 12:58
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a steem » 19.09.2004, 10:02

kiwi napisal/-a:Tudi jaz sem razmisljal o nabavi teh GWS-ov. Sicer nimajo tako velike moci kot blue line ampak mislim, da je se vedno dovolj mocan za tako velikost. Kaj ima se kdo drug kaksne izkusnje z GWS servomotorji.

Lp Bostjan


Ja jaz imam izkušnje z njimi ... in z XT ...

6 :cry: mi jih leži pod posteljo in vsi imajo pokurjene motorčke oz "krtačke". Nažalost imam samo jaz tako "srečo" z temi motorčki ... v parkfayerjih in hlg-jih so sigurno vredu ... če pa greš z njimi na pobočje pa bodo slej ko prej "guznli"
Moje mnenje in izkušnje.

http://www.modelarji.com/phpbb/viewtopic.php?t=1434&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

LP Jernej
steem
Naš človek :)
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 17.11.2002, 13:09
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a no_name » 04.11.2004, 20:26

Po treh litrih skurjenega metanola na 2ccm (kar nekaj letenja) sem še vedno z servoti zelo zadovoljen.

Delajo BP.

Edino kar sem opazil je to, da se je zračnost v motorčkih, ki elerone ženejo (pri 3D TACO), da se je malo zračnost povečala(minimalno). Bomo videli ali bo šlo to naprej ali bo pri tem ostalo.

LP
no_name
Naš človek :)
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 18.03.2004, 12:58
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a mihah » 04.11.2004, 21:04

Enako opažam tudi jaz, zračnost se malenkost poveča in pride to te meje, da postanem malo nervozen ampak na letenju se ne pozna nič. V istem modelu imam tudi HS-55, čeprav izgledajo enako in na začetku zelo podobno (zračnost) pa se z uporabo le vidi, zakaj spadajo v en višji cenovni razred...
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a no_name » 03.04.2005, 21:01

Pojavila se je še ena manjša slabost servotov (MG1000BB).

Zadnjič hočem zalaufat model in vidim, da servo za gas ne dela, ostalo pa vse kul, nato sem malo porukal kable in zadeva je začela spet špilat. Problem je bil da tam, kjer gre kabel v ohišje servota da je tista guma, ki naj bi preprečila "cvikanje" kablov, enostavno prešvoh. Najbrž je bila moja napaka, da se je tam kabel cviknil, samo če pomislim kaj sem delal z Graupnerjevimi servoti z kablom pa ni bilo nič.....

Zanima me če je še kdo našel kakšne slabosti teh motorjev. V splošnem sem jaz z njimi zelo zadovoljen in jih bom verjetno kar ene 6 kom. nabavil za na pobočje (2,6m jadralc)...
no_name
Naš človek :)
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 18.03.2004, 12:58
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a no_name » 29.04.2005, 11:51

No zadnjič se mi je pa pripetil en pristanek na krilo :oops:

Model sem popravil(minimalno škode), sedaj ko pa sem hotel namestiti servote nazaj v model pa sem opazil, da imajo kar 3 od 5 sevotov počeno ohišje. To sem pričakoval samo na enem motorju; tistem ki se je zadel ob trup, vendar so se posledice trka pojavile kar na treh.

U glavnem sem močno podvomil v kvaliteto "poceni" servotov :?
no_name
Naš človek :)
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 18.03.2004, 12:58
Kraj: Lesce

MC-500BB

OdgovorNapisal/-a sopmrupn » 29.04.2005, 13:37

Tud men je en tak servo naredu kr neki sivih las!
Stvar je na tleh delovala BP. Kar dvakrat sm pa krešnu!
Vzrok? V skrajnih odklonih servota se je pod obremenitvijo zataknil (oz motor v njem se je vrtel v prazno) in obstal v tistem položaju! Ko sem ga pa ponovno prižgal se je vrnil v nulto pozicijo!

Čim manj sivih las pri uporabi poceni servotov vam želim!

Miha
Fly, Fly before you die!!!
Uporabniški avatar
sopmrupn
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 19.04.2004, 21:05
Kraj: Godovič

OdgovorNapisal/-a luigidon » 21.05.2005, 17:01

Ok, tale servo sem sicer imel precej dobro zapisan pri meni, ampak od danes naprej pa ne vem no...

V HLGju je crknil brez razloga. Kar naenkrat med vožnjo HLG ni več zavijal desno. Nekako pristanem, pomigam in vidim, da je en servo pri miru.

Ko sem prišel domov sem stvar odprl, zobniki celi, nič narobe, servo ne pali. Neki se mi je zdel, da voham nekaj zažganega. Gledam po elektronki od servota-nič. Voham tam okoli, pa nisem bil ziher al voham al se mi sam zdi. Vzamem eno super lečo v roke in gledam kje bi kaj bilo. In je očitno tam na fetu, verjetno da je fet, ker gre žička potem na motorček, točno tam gor je bila ena izboklinica. Več kot očitno je, da se je servo skuril. Zakaj, verjetno ne bom izvedel nikoli.

Tako, da po približno enem letu porabe teh servotov lahko rečem tole:

+cena
+teža
+za mala letala več kot primerni
+tudi glasnost(enkrat mi je tak glasen servo rešil avijon, ko je padel med koruzo.

-nima kakšne gume na žički tam pri luknjici, kjer pride iz servota. Zato sem vedno malce zalil tam okoli s silikonom
-plastični zobnik, ki je prvi od zobnika, ki je na motorju se znuca. In to ne zunaj, ampak znotraj se znuca luknja in se poveča, zato začne malo opletati in servo hitro začne peti. Pomaga, če se kovinski zobnik, ki je na motorju malo dvigne ali pa se zamenja ta zobniček.
-po novem še elektronka.


lp
matjaz
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a Gorki » 27.09.2005, 19:53

Da dodam še eno izkušnjo v album:

MC-500BB:
Problem s prvim zobničkom po motorju, kot je že napisano. Servo prične rolati v leru, ker se mali zobniček dvigne.
Vzrok: os zobnička je ulita (brizgana) z ohišjem in ker vemo, da mora vsak kalup imeti določen livni kot, da stvar lahko vzamemo iz kalupa je tudi os konična. Ker imajo vse stvari tendenco, da se gibljejo iz slabega na slabše, se zobniček počasi dvigne in zaplava na osi (konusu), s tem dobi zračnost in se odmakne od pogonskega.
Rešitev se skriva v fajrcajgu oz. spajkalniku. Z vžigalnikom (prižganim :wink:) parkrat oplazimo!!! predel osi in s prstom nežno!!! malenkostno potisnemo os (štift) proti motorju. Pa ne za 10 stopinj, toliko, da je del, ki gleda proti motorju poravnan. V primeru spajkalnika, pa le tega samo približamo za krajši čas in postopamo kot pri vžigalniku. (Nasvet sem dobil od Tomaža Cesarja in upam, da ni hud :oops: )

MC-1000MGBB:
servo je glasen k' pr' norcih, zaenkrat dela, ni pa še doživel flancanja modela.

Mazanje plastičnih zobnikov: mast za plastične materiale. Litijeva po moje ni ravno najboljša, ker imam občutek, da se pri kombinaciji s plastiko trenje zelo poveča. Sam uporabljam teflonsko (bela), ki je po moje že originalno not. Vsekakor odsvetujem previskozne masti in pretirano "zabijanje" z mastjo, ker se zmanjša hitrost servomotorja in poveča poraba.

Pa ne me za jajca obesit, če bo kdo zjebu servomotor, men je uspel oba zrihtat BP.

Zelim vam obilo zabave s 500-tkami :wink:
Uporabniški avatar
Gorki
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 12.06.2005, 21:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kokolo » 27.09.2005, 22:46

http://shop.lindinger.at/ProductDetail. ... D%26SP%3D0

mikro za 7€
miuslim da je to res malo



http://shop.lindinger.at/ProductTree.as ... &PPP=&SP=0

ta dva se mi zdita mamljiva!!!


kire bi bilo najbolje dati v krilo???(jadro verzija)
kokolo
 

OdgovorNapisal/-a Gorki » 28.09.2005, 08:01

CM-1 ima pa zelo šibak navor (1,1kgcm) za 13mm servo. Je pa res, da stane samo 7 "tojro-tov".
Uporabniški avatar
Gorki
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 12.06.2005, 21:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mat » 23.11.2005, 13:02

S servoti MC-500BB imam enake izkušnje kot gorki. Od 8 kosov sta mi 2 "crknila na enak način", se pravi motorček ni imel več stika s prvim zobnikom in se je vrtel v prazno.
Na ta način je servo za smer pri Panoptikovem piperju ostal v končni legi na višini kakih 30 m.... Rešitve ni bilo... Vendar je piperček presenetljivo dobro prestal...
Uporabniški avatar
mat
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.11.2004, 01:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mat » 23.11.2005, 13:12

Ima kdo izkušnje s tem servotom?

Top Line Mini Servo ES-05 JR - Conrad electronics

http://www.conrad.at

Cena je 5,25 EUR !
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
mat
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.11.2004, 01:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mihah » 23.11.2005, 17:16

Satiričen odgovor:

To je za tiste, ki nimajo radi svojih modelov! :shock: :D
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a mat » 27.11.2005, 22:37

Morda pa je servo ze kdo uporabljal in bo nam zaupal svoje izkusnje. Ni nujno da je poceni roba vedno zanic, ceprav velikokrat to drzi.
Uporabniški avatar
mat
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.11.2004, 01:21
Kraj: Maribor

Prejšnja

Vrni se na Novosti..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron