15k za Lipo polnilnik

Novosti s področja letalskega modelarstva, pravilniki ...

Moderator: blisk

15k za Lipo polnilnik

OdgovorNapisal/-a mihah » 15.06.2004, 10:28

http://trgovina.mibomodeli.si/default.asp


Kontronikov polnilnik.

Test: http://www.elektromodellflug.de/lipo-charger.htm


Moj nepristranski komentar:

Vredno nakupa.

Kdor bo prodajal NiMH/NiCd polnilnik ga bo kvečjemu prodal zelo pod ceno in bo pri nakupu polnilnika za NiMH/NiCd/LiPo/LiIon/... dal več denarja. Tako imate pri nakupu tega polnilnika še vedno možnost polnjenja svojih NiMH in LiPo oz Konionk naenkrat!

Za ca 20000 SIT dobite polnilnik in 2 Konionki in veselje se na 400 letalcih lahko začne 8)
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a bavmir » 30.10.2004, 08:47

Glede na spremembe pravilnika v F5J-400,si bo očitno kljub vsem nevarnostim potrebno omisliti lipo akumulatorje in tudi polnilnik. Predstavljen Kontronikov polnilec se mi zdi cenovno ugoden, vendar nimam pojma o Nemščini in tudi o tehnologiji lipo celic ne prav mnogo.Ker ne bi želel kupovati mačka v žaklju, prosim za pomoč. Ali bi mi lahko kdo na kratko razložil kaj kontronikov polnilnik pravzaprav omogoča, ali je z njim možno polniti tudi akuje višjih kapacitet, npr KOKAM 3200? Kaj pa varnost, ne želim si tempirane bombe v stanovanju.
V Lindigerjevem katalogu sem zasledil celice Poly- quest in varnostno napravo Polyquest lipoy safty guard. Kaj menite o tej opciji, predvsem glede varnosti.
Hvala in lep pozdrav
Miran Bavčar
bavmir
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 29.10.2004, 19:48

OdgovorNapisal/-a Robi » 30.10.2004, 09:35

bavmir napisal/-a:Glede na spremembe pravilnika v F5J-400,si bo očitno kljub vsem nevarnostim potrebno omisliti lipo akumulatorje in tudi polnilnik.


Miran brez panike. Če se imaš namen podati v LiXx vode samo zaradi F5J kategorije boš vrgel denar proč. Za obstoječe 2-metrske modele s kvalitetnimi reduktorji so se doslej najbolje izkazali 8 celični paketi 650 - 1100 mAh. Če bi bili dovoljeni 3S paketi, potem bi bila zadeva čisto drugačna. 2S paketom pa manjka voltov in temu posledično tudi watov. Izguba moči na motorju pri 2S paketu je večja kot je pridobitev na zmanjšani masi modela. To je pokazala praksa.

Lep pozdrav, Robi
Uporabniški avatar
Robi
Forumski veteran
 
Prispevkov: 521
Pridružen: 15.08.2003, 10:58
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a luigidon » 30.10.2004, 10:24

@Robi

Vse kar si napisal je res, kar pa ne pomeni, da LIpo ne pridejo v poštev za F5j. Sam imam malce težji avion, zato mi lipo celice pridejo zelo prav. Tako se vsaj malo približam nekakšni zdravi teži, čeprav je še vedno prevelika.

Na maždarskem sem vozil z LIPO celicami. Tako na oko rečeno sem se vzpenjal povsem isto kot vsi ostali, če ne še celo na začetku malce bolj. Prve pol minute sme imel občutek, da sem malce nad ostalimi, naslednje pol minute pa je malce zmanjkalo moči pa tudi rokca ni natrenirana. Vse kar sem moral naredit je blo to, da sem baterije grel non stop v roki. Potme ko je že zelo pihal veter in je bilo zunaj že svinjsko mrzlo sem jih dal kar v rokavico, ki sem jo imel na roki. In celice so se obnesle zelo dobro. Problem je le to, če bi jih dal v letalo, pa se potem nebi štartalo še ene 5 minut, ker bi se pri takem mrazu hitro ohladile....

lp
matjaz
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a Robi » 30.10.2004, 12:30

@Matjaž

Nisem napisal, da LiXx ne pridejo v poštev, ampak sem hotel povedati, da niso nujne zaradi spremembe pravil.
Odločitev je pa itak prepuščena presoji posameznika.

LP, Robi
Uporabniški avatar
Robi
Forumski veteran
 
Prispevkov: 521
Pridružen: 15.08.2003, 10:58
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a bavmir » 30.10.2004, 12:40

Hvala za razlago, vendar bi kljub temu rad kaj izvedel o tem polnilniku. Vreme je slabo in kot kaže bo potrebno začeti leteti indoor. Če stvar ni tako tvegana, kot kažejo raznorazne razprave na spletu in članki po revijah, bi si omislil lipo akuje tudi za ostale, netekmovalne električne pogone (Cobalt 05, 6oo Speed) Nisem pa pripravljen dajati za polnilec s stabilizatorjem 5o in več kilo sit. Zato me Kontronikov polnilec še posebej zanima, enako vaše mnenje o Poly-Quest akkujih in safty guardom.
Pozdrav
Miran
bavmir
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 29.10.2004, 19:48

OdgovorNapisal/-a luigidon » 30.10.2004, 12:59

@Robi

sori, sem na hitro prebral:)))

Res je, da za konkurenčnost ne boste rabili lixx baterij v F5j, ker se da tisto težo prišparat pri gradnji.

Res pa je tudi, da tehnologija lixx ni nič dražja kot nimh in nicd. Namreč dva konionki staneta ravno toliko kot 7 KAN 1050. Lixx pa zna zdaj polniti skoraj vsak novi pametni polnilec. Ni pa tudi ne noben problem s polnilcem, ker tisti kupljeni stane 15k sit, če pa je komu toliko denarja preveč pa si lahko naredi lasten polnilec za nekaj tisoc sit...Sam tudi prodajam enega.
V osnovi je polnjenje lixx celic veliko lazja, kot ostalih. Zato tudi elekronike ne potrebujemo toliko. Važno je le, da ko so polne tranzistor zapre pot toka do baterije in jih ne polni več.

Tako, da jaz mislim, da uporaba lixx ni tako zelo nevarna, je pa seveda potrebno upoštevati določena navodila. Kot prvo je potrebno imet polnilec namenjen lixx baterijam. Potem je potrebno vedet, da kaksen kraek stik jim enostavno ne paše, tako kot nobeni bateriji to ne paše. Pa potrebno je tudi vedeti, da se je ne sme pregreti. Kar pomeni, da na soncu je ravno ne puščajte. Seveda tudi pri strmoglavljenju letala je dobro preveriti celice ce so se dobre, ter pocakati kaksne pol urce, da se ne zakurijo same.

Kar se pa tice prednosti, pa imajo lixx veliko prednosti. Meni najboljsa je ta, da ko pridem domov z letenja, dam celice polnit in ko so polne jih lahko pustim en mesec, in grem po enem mescu letet. Kar vemo, da pti nimh ni ravno dobro....

lp
matjaz
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir


Vrni se na Novosti..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost