MIBO Parky

Vse o modelih letal na elektro pogon ...

Moderator: blisk

OdgovorNapisal/-a » 25.08.2004, 13:27

Večja kolesa.

Lepo pokošena trava.

Previdno pristajanje - se pravi kot pristajanje na vodi ali na snegu - ko vidiš, da se je model rahlo že dotaknil tal mu namesto sklopiš gas ga malo dodaš, da se še zapelje za tisti meter.

Sicer sta pa še dve elegantnejši rešitvi, če hočeš, da ti model ostane cel - pristajanje v visoki travi ali pa pristajanje v roko.

Opcija je seveda tudi, da daš kolesa z modela dol in pristajaš na trupu modela - da pristane kot jadralec. V tem primeru pa moraš nastaviti na modelu zavoro, da propeler ostane v legi. Slabša stran tega je seveda nevarnost za propeler. Prednost bi bila pa lažji model (priročno za tiste, ki nimate BK-jev in Li-Po) in manjša nevarnost za poškodbo repa oz. kril.
Uporabniški avatar
Naš človek :)
 
Prispevkov: 394
Pridružen: 20.06.2003, 13:08
Kraj: Bloke

Re: Odkloni

OdgovorNapisal/-a mihah » 25.08.2004, 13:34

Damac napisal/-a:Pozdravljen,

imam "podoben" model in sicer Kyosho Spree Sport (fajn zadeva) in problem imam pri pristajanju na travi (nizki). Ker ima model kolesa (zelo podobna tvojim) ga na koncu vedno prekucne.

Obstajajo kaki triki kako bi ga lepo pristal na travi? Kako ga ti pristajas? Na kaksni cesti oz. betonu si ga se ne upam :)

Modelcek zgleda super, mogoce bom mojega v prihodonosti iz 400ke upgradal na kaksnega BK.

Hvala!
LP
Damjan




Damjan, hvala za pohvale ;)


V Kritini pobje lepo pokosijo travico. Sedajle je visoka ca 4 cm.
Model pristajam "normalno" - bom dal video še danes gor.

Ko sem pristal enkrat v še vedno pokošenem območju, a precej višji travi - 10 cm pa se mi je podvozje samo malenkost zvilo - 1 cm recimo. Samo poravnal sem.


Pridi pogledat v soboto zadevšno kako leti.

Kontronikov Plesalec in "svinger" se res lepo podata modelu jasno na 2 Konionki :)
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 25.08.2004, 13:54

TŠ ne uči krive vere
V tem primeru pa moraš nastaviti na modelu zavoro,


pri celem propelerju NIKOLIne smeš uporabljati zavore če želiš imeti regulator dalj časa
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Damac » 25.08.2004, 14:16

Miha,

s kolegom "alienom" (kupil pylona) pridema skoraj sigurno. Prav zanimam me kako tvoj Parky s tem setupom leti in kako pristajas :) Samo vprasanje casa oz. denarja se je kdaj bom na mojega spreeja dal podoben oz. skoraj isti setup kot ti :) Aja, kaksne odklone imas ti pri zakrilcih?

No glede trave in pristajanja. Trava je vredu pokosena, max. 6-7 cm, problem je da takoj ko se dotakne tal se kolesa ocitno ne zavrtijo vredu ali dovolj in se prekucne na propeler. Hitrost pri pristajanju je zelo mala tako, da modelu nic ni, ampak vseeno zgleda smesno :)

Torej alternativa bi bila vecja kolesa oz. sirsa in s tem tezji model... Kako je s teziscem? Ce bi ga malo bolj nazaj pomaknil?

LP
Damjan
Uporabniški avatar
Damac
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 21.04.2004, 10:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Vombat » 25.08.2004, 14:34

MC GAYVER napisal/-a:TŠ ne uči krive vere
V tem primeru pa moraš nastaviti na modelu zavoro,


pri celem propelerju NIKOLIne smeš uporabljati zavore če želiš imeti regulator dalj časa


Aja? Jaz pa sem večkrat menjal na telstarju propeler iz zložljivega na gunterja. Pa sem imel vedno nažgano zavoro. Pa še vse dela :D
Uporabniški avatar
Vombat
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 29.07.2004, 13:56
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a » 25.08.2004, 14:58

McGayver: Verjetno si mislil: TŠ, ne uči krive vere.

Mi je prav žal, da učim krivo vero, vendar meni je do sedaj vse funkcioniralo Ok. Na Mini Piperju, ga imam tako že več kot 2 leti. Seveda imam regler od Graupnerja. Če se bo kaj spremenilo, vam bom sporočil, da to ni vredu.

Ti pa verjetno misliš na Scorpia :twisted: .

LP, Tine

PS Miha, a si ti zvil jekleno žico ali si uporabil tisto v kompletu??
Uporabniški avatar
Naš človek :)
 
Prispevkov: 394
Pridružen: 20.06.2003, 13:08
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a mihah » 25.08.2004, 15:02

Damac napisal/-a:No glede trave in pristajanja. Trava je vredu pokosena, max. 6-7 cm, problem je da takoj ko se dotakne tal se kolesa ocitno ne zavrtijo vredu ali dovolj in se prekucne na propeler. Hitrost pri pristajanju je zelo mala tako, da modelu nic ni, ampak vseeno zgleda smesno :)


Majhna kolesa se v tako visoki travi sploh nimajo pomena.... podvozje se dobesedno ujame v travo in to model jasno močno zaustavi. Preval naprej je neizogiben.

Glede pomikanja težišča nazaj za manjšo možnost prekopicevanja je nesmiselno. Pristanek traja 1 s, letiš pa 1200 krat toliko časa. In v tistem času bo še kako pomembno pravilno nastavljeno težišče (pomik samo za nekaj milimetrov in ne cm oz še več).

Rešitev so res velika kolesa in višje podvozje. Brez podvozja si jaz ne bi upal pristajati.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a mihah » 25.08.2004, 15:04

TŠ napisal/-a:PS Miha, a si ti zvil jekleno žico ali si uporabil tisto v kompletu??



Kar železno, ki je v kompletu. Zvijanje jeklene žice bi mi vzelo pol dneva.... pa verjetno še ne bi bilo tako kot bi moralo biti.

Zaenkrat služi svojemu namenu, zahvala gre koscem (koscu?) letališča v Krtini!
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a mihah » 25.08.2004, 15:06

Če bi delal novo bi naredil podvozje iz karbona.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 25.08.2004, 15:17

tine nimaš prav če ti regler še vedno dela še ne pomeni da je dober ampak imaš srečo z elemnti , ki so prišli ravno na vrsto pri reglerju, ki si ga kupil
se pa v debatah z mano prosim izogibaj pripomb tipa
Ti pa verjetno misliš na Scorpia icon_twisted.gif .
kajti premalo veš o tem kateri košček pade iz katerega traku in gdo ga podpiše :shock:

lp


ps

v informacijo nisem nikakršen fen firem, ki jih zastopa podjetje v katerem sem zaposlen
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pako » 25.08.2004, 16:38

Jaz z mojo misico pristajam kar na cesti ob "letališču" Malo pogledam za promet če je vse ok pa kar pristanem! :lol:

Bom enkrat slikal, da boste videli naše "čudo"
Nisem bogat, da bi kupoval poceni!
Uporabniški avatar
pako
Naš človek :)
 
Prispevkov: 177
Pridružen: 26.05.2003, 20:50
Kraj: Sodražica

OdgovorNapisal/-a » 25.08.2004, 18:01

MC GAYVER napisal/-a:tine nimaš prav če ti regler še vedno dela še ne pomeni da je dober ampak imaš srečo z elemnti , ki so prišli ravno na vrsto pri reglerju, ki si ga kupil


Čisto možno. Ampak, potem nisem edini, ki imam srečo. :wink:

MC GAYVER napisal/-a:v informacijo nisem nikakršen fen firem, ki jih zastopa podjetje v katerem sem zaposlen


Vem.

- - - - -

Pa brez zamere.

LP, Tine
Uporabniški avatar
Naš človek :)
 
Prispevkov: 394
Pridružen: 20.06.2003, 13:08
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a mihah » 26.08.2004, 12:33

Nekaj letenja in pristanek:

http://www.modelarji.com/upload/Parky.wmv
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a » 26.08.2004, 14:44

Naslednji korak pri Parky-maniji Aero vleka !!!!!

Ali je to možno? :?

Seveda je. :lol:

Slika

več -> http://at.robbe-online.net/cgi-bin/rims ... 0dc121065d
Uporabniški avatar
Naš človek :)
 
Prispevkov: 394
Pridružen: 20.06.2003, 13:08
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 26.08.2004, 15:54

v dvoranah smo šlepalii tolehttp://www.mantua-model.si/artikel.asp?artikelID=s2804&ID1=1&ID2=28&ID3=&search=&time=15:50:33
ima že pripravljeno šlep kljuko
šlepali smo z 280motorčkom +getrib5/1 na modelu ki je bil dosti podoben parkiju(sej so vsi enaki) po ogledu videa by Miha pa gre taka aerozaprega v "vinkel"
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Intruder » 26.08.2004, 20:28

@ MC Gayver


Zanima me, če imaš kaj slikic od tega šlepa v dvoranah!? To se mi zdi nadvse zanimivo in bi rad videl kako to kaj izgleda!

V to, da je težko sploh ne bi dvomil, saj je že sam šlep delno zakompliciran!


Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Intruder
Forumski veteran
 
Prispevkov: 531
Pridružen: 25.08.2004, 23:34
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 26.08.2004, 21:30

Slikic na žalost nimam je bilo pa vse skupaj bistveno bolj simpel kot smo pričakovali te mini (lahke) jadrilice so povsem neproblematične kar se šlepa tiče samo prehitro jih ne smeš terat
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mihah » 27.08.2004, 00:09

Sem takoj za tak šlep ... kanditati z jadrilicami, javite se ;)
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Intruder » 27.08.2004, 00:28

Miha....bi tvoj parky dvignil tudi Mibotovega 2,5m LSa? :D
Slope soaring is the way of life! (J.P.)
Uporabniški avatar
Intruder
Forumski veteran
 
Prispevkov: 531
Pridružen: 25.08.2004, 23:34
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mihah » 27.08.2004, 00:29

:lol: Mah, jaz bi kar na ta pravi jadrilici probal.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Elektro..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost