Zagi

Vse o modelih letal na elektro pogon ...

Moderator: blisk

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 21.08.2004, 18:33

480tka ti hitro potegne preko 20A tako da se jest ne bi igral z 18A reglerjem kajti če bo delalo ne bo dolgo

Naredi si zagija vzemi 400--6V natakni gunterjev prop in če boš vse zgradil lahko se da celo malo igrat

lp
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a alien » 21.08.2004, 23:37

Ja v prevelikem vetru nebos nic dosegel...No je pa super da se to z zagijem ucis, pa ne stane prevec :)

Zdaj nevem kaksnega zagija imas, ampak priporocam da naredis pred tuningom naslednje:

- Ce imas zakrilca iz stirodurja ali cesa podobnega jih zamenjaj z balzo ali pa jih utrdi.
- Po horizontali v sredini zagija dodaj kaksno karbonsko palico za ojacitev, pa ti ga nebo vec "trgalo"
- Za pritrditev motorja si omisli kaksno ojacano zadevo ne samo enostavno v stirodur...
We are all made of stars...
Uporabniški avatar
alien
Naš človek :)
 
Prispevkov: 389
Pridružen: 09.05.2004, 11:15
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a peroo » 22.08.2004, 00:02

alien napisal/-a:- Po horizontali v sredini zagija dodaj kaksno karbonsko palico za ojacitev, pa ti ga nebo vec "trgalo"


To je pomojem brezveze. veliko bolj se ti splača če po zgornji in spodnji strani po celotni razpetini krila nalepiš po en trak širokega selotejpa ki ima po dolžini steklena vlakna (kupi se v merkurju,...).

LP Peter
Uporabniški avatar
peroo
Naš človek :)
 
Prispevkov: 104
Pridružen: 12.09.2003, 13:31
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BUCIbuc » 22.08.2004, 09:58

Ja, zakrilca sem ze mogel ojacat, po kaksnih 5h letih, vendar ne po celoti, samo tam,kjer so rocke za zico.. namrec enostavno se se mi rocke pogreznile, in ni bilo skor nic ucinka na komandah...

za motorcek sem naredil kar colnicek iz stirodorja, ker ce bi ga vrezal kar v krilo, se bojim, da bi slo prehitro narazen krilo, saj nebi bilo trpezno..pa se za sprednje udarce je zlo fajn, zdrzi marsikaj.

ojacat po sredini pa bi ga res mogo, sicer morm pazit na tezo, ker bi ga rad sam tudi kdaj spustil, brez da mi mora kdo pomagat...

glede motorja pa bom res probal s 400 6,2V, pa bomo vidli...

Hvala vsem
Uporabniški avatar
BUCIbuc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 173
Pridružen: 28.12.2003, 13:30
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mucek » 12.10.2004, 16:55

LP!
Danes sem krstil novo pridobitev,
http://shop.lindinger.at/ProductDetail. ... D%26SP%3D0

Morm rečt, da je zadeva, ko jo vzameš iz škatle, doterana do konca - vsi izrezi, karbonska palica za ojačitev, dovolj selotejpov (tudi s steklenimi vlakni in to 24m!) in kar nekaj IZVRSTNIH idej!

Kot prvo mi je padla v oči pritrditev smernih stabilizatorjev. Niso prilepljeni ali kako drugače fiksirani, temveč pritrjeni z velcro trakom (ježkom). Drži dovolj, hkrati pa se jih tako skoraj ne da polomiti.

Prostor za servote, bovdni etc. je vse že popolnoma pripravljeno (za standardne servote) in le še vstaviš servota, prilepiš krilca ter stakneš bovdne. So ravno prav dolgi in na eni strani zakrivljeni v Z, na drugi pa so vilice.

Priložen je tudi motor (400, 6V) in dva propelerja (Gunther in en malo večji, a isti dizajn), ki se ga simpl pritrdi z vezicami.

Sam sem pogonski sklop še malo doteral in sicer sem uporabil 480ko, Gunther propeler in 3S Konion pack.

V tej konfiguraciji sem imel težavo s težiščem, tako da sem moral za celice narediti poseben kljun, v katerem so (zlotane imam 3 eno za drugo, od tega sta dve čez kljun).


Danes sem končno dočakal malo časa in vremena (no ja...) za test.
Situacija, ko sem prišel na polje, ni bila nič kaj vzpodbudna... Veter je pihal kot sam satan... Pa sem si mislil: "Probat vseen ni greh, sej je konec koncev iz EPPja... ;)"
No, vzlet je bil malo bolj tako tako... Komej sem ga ujel, da se mi ni prekucnil na stran. (sam sem navajen na krmiljenje gas/nagib na desni in smer/višina na levi in tako nisem imel takoj ko sem krilo vrgel (z desno roko seveda), nadzora nad nagibom). Kasneje sem ta problem rešil tako, da sem uporabil mešalnik, ki meša smer v nagib (90%) in sem pri nadaljnih štartih bil precej bolj miren.
Vzletel sem seveda proti vetru (in to močnemu!!!) , a je krilo kljub temu imelo kar precejšnjo hitrost, vsekakor večjo, kot sem jo pričakoval. Počasi se mi je začelo svitati, da to le ni nekakšen model za učenje in da bo konec koncev presneto hitra zverinica.
Res sem se na koncu polja počasi obrnil v veter in... Zviz - mimo mene da sem se komaj obrnil do cajta... Potem pa spet v veter in probavat osnovne akrobacije.

Pokuril sem 4 baterijske paketke in pošteno zamrznil prste... A je bilo vredno! :lol:

Model toplo priporočam tistim, ki želijo več adrenalina in se bojijo za model...

LP, Grega
Uporabniški avatar
mucek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 240
Pridružen: 10.07.2003, 13:25
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a JureHB » 17.10.2004, 19:22

Nekaj me zanima!
Naredil bi elektro zagija pa ne vem kateri načrt je najbols! Ali ste ostali uporabili tega zagikiller-ja? A se da to kar malo po občutku narediti samo da vzameš profil zagi12?!
Uporabniški avatar
JureHB
Naš človek :)
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 03.05.2004, 14:11

OdgovorNapisal/-a JureHB » 17.10.2004, 22:51

že imam kar sem iskal...no pa bom pripel sliko, če še komu kdaj pride prav!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
JureHB
Naš človek :)
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 03.05.2004, 14:11

OdgovorNapisal/-a Lupek » 17.10.2004, 23:44

Sicer ne vem točno kaj si iskal ampak načrt za ZagiKilerja je na strani http://www.aerodesign.de/ (http://www.aerodesign.de/modelle/HS/hs61v2.gif)

Lp: Luka
Kdor vpraša je butelj za pet minut, kdor pa ne vpraša ostane butelj za vedno.
Uporabniški avatar
Lupek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 17.08.2003, 21:16
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a žibi » 28.10.2004, 14:31

Imam eno vprašanje, kje je težišče Arrowa, ker sm dobil že izrezani polovici, načrta pa nimam.

Lp, Žibi
rana ura, zlata ura
žibi
Član
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02.07.2004, 20:26
Kraj: Volčji Potok

OdgovorNapisal/-a Rocky » 28.10.2004, 14:46

Ce se ne motim je ravno na polovici globine krila na sredini. Ga pa potem raje prestavi 1cm nazaj, ker se potem dosti lepse obnasa.
Lp,
Rok
Uporabniški avatar
Rocky
Član
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27.05.2004, 19:11
Kraj: Poljanska dolina

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 28.10.2004, 16:14

žibi napisal/-a:Imam eno vprašanje, kje je težišče Arrowa, ker sm dobil že izrezani polovici, načrta pa nimam.

Lp, Žibi


http://www2.arnes.si/~cetim6/plans/arrowlayout.pdf

LP Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a žibi » 28.10.2004, 17:53

ultralajt najlepša hvala za zgornji link
rana ura, zlata ura
žibi
Član
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02.07.2004, 20:26
Kraj: Volčji Potok

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 28.10.2004, 18:55

žibi napisal/-a:ultralajt najlepša hvala za zgornji link


To je tudi en od razlogov, da sem se pojavil na forumu!

Da ne boste narobe razumeli zgornji stavek, ne da se mi zahvaljujete, marvec da pomagam tam kjer lahko!

Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Wrestler » 19.11.2004, 16:47

Dober dan!
Zanima me kje lahko naročim zagita, ker ga nebom doma delau ker se mi neda. Zanima me tudi koliko stane!


LP :shock:
Uporabniški avatar
Wrestler
Član
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 12.11.2004, 19:51

OdgovorNapisal/-a JureHB » 27.11.2004, 00:26

Imam eno vprašanje! Naredu sem elektro zagija pa imam težišče za 3 ali mogoče celo 4 cm preveč nazaj! Krivo je to ker imam čisto spredaj sprejemnik potem pa celice! Verjetno tako na bo dobro letel ane?? Kaj pa obtežitev sprednjega dela?Se to splača? Ali bom moral spremeniti pozicijo baterij!?

LP Jure
Uporabniški avatar
JureHB
Naš človek :)
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 03.05.2004, 14:11

OdgovorNapisal/-a spaca157 » 27.11.2004, 00:37

Raje spremeni pozicijo baterij, kajti vsaka nepotrebna obtežitev lahko pomeni slabše letenje.
Kdor nizko leta k¨mal razbije
Uporabniški avatar
spaca157
Naš človek :)
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 18.08.2004, 22:52
Kraj: Polzela

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 27.11.2004, 01:24

JureHB napisal/-a:Imam eno vprašanje! Naredu sem elektro zagija pa imam težišče za 3 ali mogoče celo 4 cm preveč nazaj! Krivo je to ker imam čisto spredaj sprejemnik potem pa celice! Verjetno tako na bo dobro letel ane?? Kaj pa obtežitev sprednjega dela?Se to splača? Ali bom moral spremeniti pozicijo baterij!?

LP Jure


Z takim težiščem ne bo letel

pozicijo baterij zamenja iz dveh razlogov
prvi je težišče
drugi pa : ob trku baterija kot težak kos poleti naprej kar pomeni zlička sprejemnik :shock: :evil:
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a strukel » 27.11.2004, 13:52

Pozdravljeni!!!

Imam eno vprašanje, no, u bistvu dva!
1. Koliko se pozna pri teži Zagija, če ga izrežeš iz stirodura ali navadnega (belega) stiropora? Kaj je boljše za človeka, ki še nikoli ni vozil Zagija?
2. A ima kdo šablono za sprednji in končni del krilne polovice in mi bi jo bil pripravljen poslati na mail???

LP Grega
Zadnjič spremenil strukel, dne 09.06.2005, 15:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
strukel
Član
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 07.11.2004, 00:15
Kraj: Bled - okolica

OdgovorNapisal/-a Tilen » 27.11.2004, 13:58

Zadeva je taka:
Stiropor je lažji in manj trpežen
Stirodur je težji in bolj trpežen.

Po moje je bolje iz stiroporja, ker veliko bolje leti in se ne zmečka pri lažjih trkih, pa tudi zagija ni pretirano težko voziti.


lp
Tilen
I feel the need for speed
Uporabniški avatar
Tilen
Član
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 11.11.2004, 22:23
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a strukel » 27.11.2004, 14:24

Kaj pa šablona za krilo??? :lol:
Uporabniški avatar
strukel
Član
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 07.11.2004, 00:15
Kraj: Bled - okolica

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Elektro..

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov

cron